KJAA – Amerykańskie Stowarzyszenie Koreańskiego Jindo

Początkiem marca oficjalnie rozpoczęło swoją działalność Amerykańskie Stowarzyszenie Koreańskiego Jindo [Korean Jindo Association of America – KJAA]. 
Wcześniej strona KJAA służyła głównie celom edukacyjnym o rasie, to dzięki uprzejmości członków klubu mogliśmy wykorzystać niektóre istotne informacje na naszej stronie. 

Misja i cele KJAA

Celem klubu jest zachowanie koreańskiego Jindo w jego historycznych formach i funkcjach oraz edukacja opinii publicznej na temat rasy.
KJAA realizuje to zobowiązanie angażując się i zachęcając właścicieli do udziału w aktywnościach, które pomagają, promują i wspierają zachowanie rasowych koreańskich Jindo w USA.

 • Aby zachować koreańskiego Jindo w USA:
  KJAA dąży do rozwoju opiekunów koreańskiego Jindo w USA, aby przyszli właściciele i hodowcy mogli cieszyć się wyjątkowym charakterem rasy.
 • Aby chronić koreańskiego Jindo w USA:
  KJAA uważa za priorytet zapewnienie edukacji i zasobów na temat cech rasy, etycznych praktyk hodowlanych i odpowiedzialych właścicieli w USA. Bardzo ważne jest, aby hodowcy rozumieli znaczenie hodowli zdrowych, nadających się do rejestracji psów, które wykazują fizyczny wygląd, temperament i cechy użytkowe, które historycznie definiują rasę. Równie ważne jest, aby hodowcy oddawali Jindo w ręce odpowiedzialnych, znających się na rzeczy właścicieli, którzy w pełni rozumieją cechy rasy i dla których rasa jest dobrze dopasowana.
 • Aby promować koreańskiego Jindo w USA:
  KJAA zachęca wszystkich właścicieli Jindo do dzielenia się swoją wiedzą i miłością do rasy poprzez edukowanie innych i aktywność ze swoimi psami. Czy to poprzez imprezy Meet the Breed, udział w lokalnych zajęciach z posłuszeństwa, czy udział w wielu zajęciach, w których Jindo są doskonałe, robienie zabawnych rzeczy ze swoim Jindo to najlepszy możliwy sposób na zaprezentowanie rasy.

Co ciekawego znajdziemy na stronie klubu

Strona pełna jest ważnych i ciekawych informacji o rasie, tj.:

 • Kodeks etyczny
 • Informacje o rasie
 • Wzorce AKC, FCI, KKF, UKC
 • Instytut Badawczy Psów Jindo
 • Sportowe tytuły, które mogą otrzymać Jindo w USA oraz ich posiadacze
 • Newsy
 • Lista amerykańskich hodowców
  i więcej.

Członkostwo 

Amerykańskie Stowarzyszenie Koreańskiego Jindo oficjalnie działa i poszukuje członków, którzy są zainteresowani zachowaniem rasy! Członkostwo jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych pod jakimkolwiek aspektem; pasjonaci rasy, właściciele, hodowcy Jindo, sędziowie, itp.

Klub pracuje nad funkcjami dla członków, takimi jak biuletyn, grupa KJAA na Facebooku, specjalne wydarzenia, możliwości edukacyjne, spotkania i możliwość uzyskania tytułów KJAA.

Rodzaje członkostwa 

 • Indywidualne – $30
  Otwarte dla osób, które ukończyły osiemnaście lat. Członkowie indywidualni korzystają ze wszystkich przywilejów KJAA, w tym z prawa głosu i pełnienia funkcji. 
 • Rodzinne – $40
  Dwie osoby w wieku osiemnastu lat lub starsze, które mieszkają w tym samym gospodarstwie domowym i ich małoletnie dzieci. Każda osoba dorosła ma prawo do głosu, ale otrzymują tylko jeden egzemplarz bezpłatnej publikacji KJAA.
 • Outreach – $20
  Otwarte dla wszystkich osób w wieku osiemnastu lat i starszych, które są zainteresowane rasą, dalszym pogłębianiem wiedzy o psach i psich sportach oraz zgadzają się z celami KJAA. Ten rodzaj członkostwa płaci pełne składki i otrzymuje wszystkie korzyści i pełne członkostwo KJAA. Niezależnie od powyższego Członkowie Outreach nie mogą jednak głosować.
 • Międzynarodowe – $20
  Otwarte dla wszystkich osób, które ukończyły osiemnaście lat i mieszkają poza Stanami Zjednoczonymi, które są zainteresowane rasą i zgadzają się z celami KJAA. Ten rodzaj członkostwa płaci pełne składki i otrzymuje wszystkie korzyści i pełne członkostwo KJAA. Niezależnie od powyższego Członkowie Międzynarodowi nie mogą jednak głosować.
 • Młodzieżowe – $10
  Otwarte dla osób w wieku 17 lat i młodszych. Młodsi członkowie nie mogą głosować ani sprawować funkcji w klubie. Po ukończeniu 18 roku życia młodsi członkowie mogą przejść na członkostwo indywidualne lub rodzinne.

Zgłoszenia 

Do KJAA można się zgłosić wypełniając wniosek online o członkostwo międzynarodowe, a następnie opłacając składkę.  Członkowie międzynarodowi znajdują się pod opieką głównej Przewodniczącej KJAA – Nichole Royer, hodowcy Jindo i Malamutów pod przydomkiem “Kwest”.
Każdy zaakceptowany członek otrzymuje list powitalny oraz imienny certyfikat.

Mój prywatny certyfikat 🙂

 

Wykorzystywanie i kopiowanie treści oraz multimediów bez naszej zgody jest niedozwolone.